לב בשתי מסרגות
בצ’יק וצ’ק נוצר לו לב

את הדוגמה הזאת אני אוהבת במיוחד – סורגים כמה שורות ימין, הכל נראה קשקוש על המסרגה ואופס פתאום נוצר הקסם ויש לב. הלב המקורי בעיצוב   Mary Marcontell ,  התרגום מתוך האתר העשיר בדוגמאות חינמיות  knitting on the net

חומרים
הדוגמית נסרגה בחוט אוקספורד פרינט של חברת ויטלגו  ומסרגות מס. 4.5 . כל חוט  וזוג מסרגות במספר תואם לחוט או בחצי מספר קטן יותר

הוראות סריגה:
הלב נסרג רק ימין הלוך ושוב. כדאי לסמן את העין המרכזית  בשורה ולהעביר סמן משורה לשורה – זה יקל עליכן מאוד את הסריגה

מעלים 9 עיניים, כדאי לסמן את העין האמצעית ( כרגע עין 5)

שורה 1 : סורגים עין 1 ימין, חוט על המסרגה, סוגרים עד לעין המרכזית, בעין המרכזית סורגים לתוך הלולאה הקדמית, הלולאה האחורית ושוב הלולאה הקדמית של העין – בעצם הוספנו שתי עיניים – מעתה בהוראות זה יופיע כהגדלה כפולה, סורגים עד העין האחרונה, חוט על המסרגה, סורגים את העין האחרונה ( הוספנו 4 עיניים סה”כ)

שורות 2-3 : חוזרים על שורה 1

שורות 4-15: סורגים עד העין המרכזית, בעין המרכזית עושים הגדלה כפולה ( מקדימה מאחורה מקדימה), סורגים ימין עד סוף השורה . ( סה”כ כל שורה מגדילים 2 עיניים במרכז)

בזמן הזה העבודה נראית כמו קשקוש בלבוש

heartwork1

אם אתן רוצות לבדוק את עצמכן , תעצרו לרגע את הסריגה כשאתן מגיעות לעין המרכזית , אם העבודה מתחילה להראות כמו בתמונה סימן שאתן סורגות נכון:
לב בשתי מסרגות

שורות  16-18: סורגים 2 ימין יחד, סורגים עד העין האמצעית, הגדלה כפולה בעין המרכזית, סורגים עד שתי עיניים אחרונות, 2 עיניים יחד ( הוספנו וצמצמנו כך שנשארים עם אותו מספר עיניים בדיוק)

שורות 19-21: 2 עיניים ימין יחד, 2 עיניים ימין יחד,  סורגים עד העין האמצעית, הגדלה כפולה בעין האמצעית, סורגים עד 4 עיניים אחרונות, 2 עינים יחד, 2 עינים יחד ( סה”כ יש 2 עינים פחות בסוף כל שורה)

סוגרים את כל העיניים בצורה מעט רופפת, כדי שהלב ישאר שטוח . וזהו יש לנו לב

// סגור לתגובות על לב קסם בשתי מסרגות